FAQ

Często zadawane pytania :


- Czym jest falownik?

Moduły PV wytwarzają energię elektryczną w postaci prądu stałego. Zadaniem falownika jest przekształcenie tej energii w prąd przemienny o parametrach zgodnych z energią elektryczną w sieci publicznej.

- Czy instalacja fotowoltaiczna działa zimą?

Tak, działa. W przypadku krzemowych ogniw fotowoltaicznych niska temperatura ma korzystny wpływ na funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznej. Dzieje się tak dzięki temu, że napięcie ogniw rośnie wraz ze spadkiem temperatury. Konstrukcja modułów pozwala na pracę w bardzo niskich temperaturach, dlatego możemy z nich korzystać nawet na Antarktydzie.

Należy jednak pamiętać, że zimą dzień jest relatywnie krótki i natężenie promieniowania słonecznego jest mniejsze niż latem. Z tego powodu produkcja energii będzie mniejsza niż w pory słoneczne.

- Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które wykorzystuje energię cieplną nagromadzoną w środowisku. Korzysta ono z energii pochodzącej z gruntu, z wody lub z powietrza, a następnie kieruje do instalacji grzewczej znajdującej się wewnątrz budynku. W 75% pompa ciepła działa w oparciu o zasoby naturalne, a jedynie w 25% potrzebuje do swojej pracy energii elektrycznej.


-Czy pompa ciepła będzie grzała nawet przy niskich temperaturach?

Tak, pompa ciepła będzie grzała nawet przy niskich temperaturach, jednak jej wydajność znacznie spada. Zależy to również od tego jakie jest górne źródło ciepła czyli grzejniki czy też ogrzewanie podłogowe. W przypadku grzejników czyli wysokotemperaturowego źródła ciepła może okazać się że potrzebne będzie szczytowe źródło ciepła w postaci grzałki przepływowej lub pieca gazowego.

- Zasada działania pompy ciepła

Zadaniem pompy ciepła jest pobieranie energii cieplnej z zewnątrz i transportowanie jej poprzez układ chłodniczy do instalacji grzewczej. W tym celu wykorzystuje różne procesy termodynamiczne, którym poddawany jest czynnik chłodniczy krążący w pompie. Warto wiedzieć, że pompa sama nie produkuje ciepła – odpowiada jedynie za jego przesłanie z otoczenia do wnętrza budynku.


Masz Inne pytanie śmiało napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym przez Administratora, tj. Janusza Wróbla działającego pod firmą "WRÓB-EL" JANUSZ WRÓBEL NIP: 5651242362, w celu skontaktowania się ze mną i odpowiedzi na moją wiadomość, zgodnie z Polityką prywatności.

Ustawienia plików cookies

Twój obecny stan

Pokaż szczegóły